Oceń artykuł

Wiele osób cierpi na łuszczycę, która jest niezwykle uciążliwą chorobą. Osoby zmagające się z nią doskonale wiedzą jak ta dolegliwość wpływa na codzienne życie i nie czyni go łatwiejszym. Niestety łuszczyca wymaga żmudnej pielęgnacji oraz stałego dbania o higienę. Bez tego zmiany skórne rozprzestrzeniały by się na całym ciele. Chociaż sama choroba nie została całkowicie poznana i jest jeszcze wiele znaków zapytania, to jednak pielęgnacja oraz systematyczne stosowanie odpowiednich preparatów daje szanse na normalne życie bez wstydu. Dotknięci tą chorobą żyją w cieniu swojego problemu i niestety często są jej zakładnikami. Co w takim razie powinno się robić, aby łuszczyca nie była tak uciążliwa?

Podstawy pielęgnacji

psorilax skład kremuAby łuszczyca nie była tak widoczna i uciążliwa należy zadbać o odpowiednią pielęgnacje, której podstawą jest nawilżanie skóry. Warto korzystać z produktów typu kremy, płyny do kąpieli oraz żele, które zawierają wysokie stężenie mocznika. Dzięki temu skóra będzie nawilżona. Ponadto w składzie powinna się także znaleźć parafina albo olejki pochodzenia roślinnego. Istotne jest to, aby wszystkie produkty, których używa się do pielęgnacji skóry zmagającej się z łuszczycą muszą być pochodzenia naturalne, najlepiej jeśli są to wyciągi roślinne albo wosk pszczeli. Sztuczne składniki mogą tylko pogorszyć stan tak wymagającej skóry. Do pierwszych śladów powstania łuszczycy dochodzi w wyniku skaleczenia albo infekcji. W związku z tym zawsze trzeba mieć na uwadze dbanie o higienę swojej skóry. Podstawą jest mycie odpowiednimi środkami oraz osuszenie delikatnym ręcznikiem. Nie można podrażniać miejsc chorych, ponieważ nie tylko sprawia to ból, ale także może spowodować wydłużenia stanu zapalnego. Kolejną zasadą jest ciągłe nawilżanie środkami, o których wyżej napisaliśmy.

Psorilax – skład kremu na łuszczycę

Jak już zostało napisane, dla osób cierpiących na łuszczycę priorytetem jest utrzymanie chorej skóry stale nawilżonej. Jednym z preparatów, który zasługuje na uwagę jest Psorilax. Jego skład zapewnia idealną opiekę nad skórą. Zawiera masło Shea, które jest znane jako dodatek to kosmetyków nawilżających dla kobiet. Shea jest wysokiej jakości, wręcz luksusowym produktem jaki stosuje się w wysokiej jakości kosmetykach. Ponadto zawiera naturalny wosk kandelila, który chroni zainfekowane miejsca przed dostaniem się bakterii. Natomiast obecny w kremie pantenol ma za zadaniem uśmierzać ból oraz ograniczać swędzenie. Kolejny składnik Psrolixa może być dla wielu osób dość zaskakujący, ponieważ jest to olej rzepakowy, który znamy raczej z kuchni. Jednak olej ten idealnie nawilża i uelastycznia złuszczoną skórę. Jak widać skład Psorilax jest idealny dla osób cierpiących na łuszczycę.