Ostatnio często się słyszy o zbawiennym wpływie detoksu na niemalże każdy aspekt zdrowotny. Szczególnie stało się to popularne od kiedy media zaczęły mówić o smogu nad naszym krajem. Jednak detoksykacja organizmu ma także wpływ na utratę wagi. Wiele preparatów na odchudzanie zawiera substancje wspomagające właśnie oczyszczanie. Do jednego z nich należy Detoxic, który zarówno oczyszcza organizm z toksyn jak i pozbywa się pasożytów. Wskazuje się na to, że detoks to tylko jeden z istotnych elementów w walce z nadwagą. Raczej samodzielnie nie poradzi sobie ze zgubieniem kilku kilogramów, ale może skutecznie w tym pomóc. Jednakże  warto mieć na uwadze, to że taki proces oczyszczania organizmu może być tylko stosowany krótkoterminowo. Na dłuższą metę jest to zdecydowanie niekorzystne dla naszego ciała.

detoks organizmu

Korzyści płynące z oczyszczanie organizmu

Dzięki zniwelowaniu w diecie wielu ciężkich i tłustych potraw nasze jelita mogą się w końcu skupić na pozbyciu się złogów, które chętnie się tam gromadzą. Po zakończonym procesie detoksu można zauważyć, że momentalnie ma się więcej energii i witalności. Odpowiedni detoks wpływa również na cerę, która odzyskuje swój blask. Żaden krem nie poprawi wyglądu skóry jak odpowiednie oczyszczanie. Niestety powietrze jest bardzo zanieczyszczone w Polsce co znacznie wpływa na nasze samopoczucie oraz wygląd. Dlatego warto od czasu do czasu poddać się detoksowi, który świetnie wpływa na naszą przemianę materii. Natomiast sprawny metabolizm to również klucz do szczupłej sylwetki.

Detoks sokowy – czy to działa?

Istnieje wiele komentarzy samych dietetyków odnośnie tego rodzaju detoksu. Większość z nich pozytywnie się o nim wyraża, ale podkreśla, że bardzo istotne jest trzymanie się jego podstawowych zasad. Po pierwsze takie oczyszczanie sokami musi opierać się na tych świeżo wyciskanych, a nie z kartonika. Poza tym powinny być one zrobienie z większości warzyw niż owoców. Kolejną kwestią jest pamiętanie o tym, że sok to jedynie płyn, a więc brak jakiegokolwiek treściwego pokarmu. Dlatego należy podczas takiego detoksu wypijać średnio 3 litry dziennie soku. Staraj się wypijać jedną szklankę co mniej więcej dwie godziny. Ostatnia zasada, nie mniej ważna niż wcześniejsze, detoks nie może trwać dłużej niż tydzień. Optymalną długością jest 5 dni. Efektem po zakończonym oczyszczaniu może być utrata nawet 3 kilogramów.

Podsumowując rozważania na temat detoksykacji organizmu, warto mieć na uwadze kilka kwestii. Chodzi głównie o profilaktykę. To znaczy, że lepiej trzymać się popularnej wśród lekarzy zasady – lepiej zapobiegać niż leczyć. Dlatego zamiast stosowania raz do roku kilkudniowego oczyszczania organizmu, lepiej codziennie stosować elementy, które wspomogą utrzymanie zdrowia. Jednym z najpopularniejszych sposobów na codzienny detoks jest picie szklanki letniej wody z sokiem z cytryny. Dzięki temu wzmacnia się odporność organizmu oraz zapobiega zaparciom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *