Spirulina – Cena, Opinie, DziałanieSpirulina to alga o głęboko zielonym kolorze, która występuje w wodach zarówno słonych jak i słodkich. Jest uważana za najzdrowszą roślinę na świecie, po którą powinien każdy sięgnąć. Z racji tego, że nie jest się w stanie wyhodować samodzielnie tej algi, trzeba korzystać z dostawców. Na polskim rynku dostępna jest głównie pod postacią proszku albo tabletek. Spirulina jest także wykorzystywana w wielu suplementach diety. Istnieje wiele badań, które potwierdzają jej pozytywny wpływ na ludzkie zdrowie. Wystarczą dwa gramy dziennie i po niespełna miesiącu można wyregulować cholesterol czy też ciśnienie. Jest to produkt, który mogą spożywać także kobiety w ciąży.

Jak spirulina wpływa na utratę wagi?

Spirulina składa się aż w 70% z białka. Dzięki spożyciu algi przed posiłkiem, czyli dostarczeniu tak wysokiej ilości białka, do mózgu dotrze informacje, że żołądek jest już niemalże pełny – a to ograniczy dalsze spożywanie jedzenia. Wniosek jest prosty – spirulina ogranicza apetyt. Dlaczego się tyje? Wszystko opiera się na spożywaniu zbyt dużej ilości kalorii, czyli jedzenia głównie sporo tłustych potraw albo słodyczy. Drugim warunkiem powodujących wzrost wagi jest brak ruchu fizycznego. Spirulina dzięki temu, że dostarcza organizmowi dużej ilości energii daje asumpt do aktywności ruchowej. Warto wybrać się na jogging albo odwiedzić siłownię po spożyciu dawki tej algi.

Spirulina – Działanie algi na zdrowie oraz urodę

Spirulina jest uznawana przez naukowców oraz dietetyków za niezwykle drogocenną dla ludzkiego zdrowia. Potrafi zrobić naprawdę wiele dobrego. Dlatego tak ważne jest poszerzanie wiedzy na jej temat. Warto, aby dowiedziało się o niej jak najwięcej osób, ponieważ jest naturalną i bezpieczną rośliną, która może w wielu przypadkach zastąpić leczenie farmakologiczne. Spirulina wpływa pozytywnie na:

  • obniżenie ciśnienia krwi
  • zwiększenie odporności
  • obronę przeciwzapalną organizmu
  • obniżenie cholesterolu
  • utratę wagi
  • zwiększenie energii oraz witalności
  • polepszenie się wyglądu włosów, skóry i paznokci
  • leczenie raka (badania wykazują na poprawę u pacjentów z nowotworem żołądka oraz wątroby)
  • oczyszczanie organizmu z toksyn

Spirulina – Cena

Mówi się, że spirulina to zielone złoto, ze względu na to, że jest tak drogocenna dla organizmu. Nie ma to oczywiście nic wspólnego z kosztami jej zakupu. Cena spiruliny zależy przede wszystkim od jej jakości. Jak zawsze w takich przypadkach należy uważać na produkty podrobione. Najlepiej kupować z pewnego źródła, aby mieć pewność, że otrzymuje się prawdziwą spiruline. Cena jej może również zależeć od tego czy decydujemy się kupić ją w formie tabletek czy też proszku. Jednak nie należy się martwić, że koszta kuracji algą będzie bardzo wysoki. Wiele suplementów diety o wątpliwej skuteczności kosztuje znacznie więcej. Dlatego lepiej postawić na to, co sprawdzone i pewne.

Spirulina – Opinie o jej skuteczności

Fora o tematyce zdrowotnej są przepełnione wpisami na temat spiruliny. Wiele osób chętnie zamieszcza na nich komentarze o tym jak te zielone algi pomogły im w wielu różnych schorzeniach zdrowotnych. Spirulina opinie ma wręcz rewelacyjne wśród zażywających ją osób. Większość chwali jej wpływ na poprawę funkcjonowania organizmu. Znaczna część docenia również jej wpływ na utratę wagi. Praktycznie ciężko znaleźć jakąkolwiek opinie na temat spiruliny, która byłaby negatywna – nam się to nie udało.

Spirulina to niewątpliwie numer jeden superfoods. Jeśli chciałoby się wymienić wszystkie jej właściwości to prawdopodobnie mogłaby z tego powstać pokaźna lektura. Jej pozytywne działanie jest poparte naprawdę wieloma badaniami naukowymi. Nie jest to kolejny produkt jednego sezonu. Póki co naukowcy ani dietetycy nie znaleźli u matki natury drogocenniejszej zdrowotnie rośliny. Tym bardziej warto po nią sięgnąć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *